Jel ve AGM Akü Satış ve Montaj Servisi

Jel Aküler asit yerine macun jel kıvamında kimyasal içerir. Bu özel kimyasal akünün daha çabuk şarj olmasına, derin deşarj da maksimum performans sağlamasına ve uzun raf ömrüne (Bekleme) dayanma olanağı sağlar. Deep Cycle özellikli bu aküler sabit akımı %80 + %90’a seviyelerine kadar karşılaya bilmektedir. Bu özellikleri bazı sektörlerde vazgeçilmez olmalarını sağlar. Özellikle solar sistemler, deniz araçları ve karavan gibi elektrik ihtiyacının karşılanması gerektiği durumlarda kullanılmalıdır.


VRLA akü çeşitlerinden olan AGM aküler hem besleme amaçlı hem de start amaçlı üretilmektedir. Yeni nesil START-STOP özellikli araçlarda kullanılan modellerinin yüksek marş gücü ve dayanıklılığı starter akülere göre %60 daha fazladır. Besleme (Yaşam-Servis Aküsü) amaçlı üretilen modellerinin jel aküyle aynı görevi aynı performans ile yapabildiği iddia edilmektedir. Bu sebeple Varta Akü firması jel akü üretimi yapmamaktadır.

VRLA AGM: tasarım ömrü 7-10 yıl

VRLA GEL: tasarım ömrü 12 yıl

VRLA GEL 2 Volt hücre: tasarım ömrü 20 yıl  

AGM serisi, çok düşük bir dahili rezistansa sahip olması sebebiyle, invertörler, iticiler, ve vinçler gibi yüksek akımlı deşarj işlemleri için özellikle uygundur.

GEL modeli, en iyi derin devir dayanıklılığını sunar ve daha uzun bir kullanım ömrü sağlar. Tamamen saf malzemelerin ve kurşun kalsiyum ızgaraların kullanımı, AGM ve GEL ürünlerinin kendi kendine deşarj olma eğilimini düşürerek, uzun süre boyunca şarj edilmediklerinde bile deşarj olmalarını geciktirir. İki ürün serisi de, olabilecek en iyi bağlantı kontağını sağlayan ve akü terminali ihtiyacını ortadan kaldıran M8 delikli, düz bakır terminallerle sunulmuştur. Aküler, ABS yanmaz kaplar içinde CE ve UL spesifikasyonlarına uygun şekilde sunulur ve Victron’un dünya çapında sağladığı 2 yıl garantiyle temin edilir.